Sok Noni – aspiryna przyszłości

soknoniNoni, czyli morwa indyjska, to owoc, który już od dawna używany jest przez mieszkańców Polinezji do leczenia różnych dolegliwości. Jeszcze do niedawna ten owoc nie był szeroko stosowany w ziołolecznictwie, ale teraz także my możemy korzystać z jego właściwości!

Aspiryna przyszłości
Owoc Noni znany jest jako „aspiryna przyszłości”, wykazuje bowiem liczne właściwości, w tym właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, sok Noni jest stosowany do płukania gardła, a badania wskazują na to, że w pewnym stopniu radzi sobie on także z infekcjami spowodowanymi paciorkowcami. Dzięki zawartości triterpenów oraz antrachinonów owoc ten działa przeciw drobnoustrojom i zwalcza infekcję układu pokarmowego.

Jak przyjmować owoce Noni?
Owoce Noni są sprzedawane w Polsce w formie suszonej lub w formie soku. Najczęściej wybierane jest to drugie rozwiązanie, przede wszystkim sok łatwiej jest przyjąć i można być pewnym dawkowania. Sok Noni posiada różne dawkowanie, które zależne jest od stanu zdrowia danej osoby. Profilaktycznie wystarczy wypijać około 60 ml soku w dwóch porcjach – jedną zaraz po przebudzeniu i jedną przed snem.

Źródło artykułu: www

You may also like

Dodaj komentarz