Czystek

W naszym świecie jesteśmy narażeni na wiele czynników negatywnie wpływających na nasze zdrowie. Jednym ze sposobów na poprawę funkcjonowania naszego organizmu jest stosowanie ziół. Jednym z najbardziej polecanych jest czystek, który posiada wiele właściwości prozdrowotnych.

Czystek cechuje duża zawartość polifenoli, które wzmacniają organizm i zwiększają jego odporność na różnego rodzaje drobnoustroje (pomagają przykładowo  w czasie walki z przeziębieniem czy grypą). Polifenole pomagają też w walce z alergią. Czystek ma pozytywny wpływ na układ krwionośny, ponieważ usuwa zatory i zakrzepy. Wykazuje działanie przeciwmiażdżycowe, gdyż zapobiega utlenianiu się złego cholesterolu we krwi. Wskazany jest szczególnie dla palaczy, ponieważ przyczynia się do usunięcia metali ciężkich z organizmu. Posiada on też silne działanie antyoksydacyjne, co powoduje, ze ma działanie odmładzające, przeciwzapalne i oczyszczające. Pomaga również w higienie jamy ustnej, można nim spokojnie zastąpić płyny do płukania ust. Działa też wybielająco na zęby.

Najpopularniejsze zastosowanie czystka to herbata z ziela. Aby herbata z czystka przyniosła jakieś rezultaty, należy ją stosować regularnie. W innym przypadku efekty mogą być niezauważalne. Wyraźne skutki stosowania są zauważalne po około miesięcznym , regularnym spożywaniu. Do wyboru są różne smaki, których zróżnicowanie jest związane z pochodzeniem. Do dyspozycji jest susz z liści, susz z łodyg oraz herbatka ekspresowa. Są też dostępne produkty BIO, które choć droższe wykazują lepszy smak i działanie.

Czystek można też stosować w postaci tabletek. W tej postaci wykazują najsilniejsze działanie, dlatego należy uważać, aby go nie przedawkować. Czystek W tabletkach znajduje się ekstrakt z ziela czystka oraz substancje wypełniające. Dziennie można spożywać od 1 do 2 tabletek.

Co ważne nie udowodniony żadnych skutków ubocznych związanych ze spożywaniem czystka, z czego  wynika, że jest on bezpieczny dla każdego. Mogą go spożywać niemowlęta, kobiety ciężarne oraz matki karmiące.

 

You may also like

Dodaj komentarz